6 לפטופים מומלצים לעבודה עם רוויט

עודכן ב: אוג 4


ברור לכולנו שכלי העבודה החשוב ביותר היום הוא המחשב שלנו. הוא גם לרוב יהיה אחת ההשקעות הגדולות שנעשה עבור העבודה או הלימודים. לכן חשוב להבין מהם הצרכים שדורשת מאיתנו התוכנה, ולרכוש מחשב שיתן לנו עבודה יעילה וחלקה לפרק הזמן הארוך ביותר. את הפוסט הזה כתבתי ספציפית לעבודה עם רוויט, אבל הוא חל על כל תוכנת שרטוט או גרפיקה כבדה שנרצה לעבוד איתה, כגון אוטוקאד, פוטושופ, סקצ'אפ וכדומה.


חשוב לדעת כי למחשבים ניידים יש כמה חסרונות בהשוואה למחשב שולחני (PC או דסקטופ). ראשית, לרוב הם יהיו חזקים פחות ממחשב שולחני, ובדרך כלל יקרים יותר. אם העלות משמעותית עבורך יותר מהניידות, שווה לשקול לקנות דווקא מחשב נייח.

עוד אלמנט שחשוב לקחת בחשבון הוא שמחשב שולחני ניתן להרכיב מרכיבים שונים, בעוד שמחשב נייד נקנה

כיחידה אחת עם מפרט קבוע. לאחר 4-5 שנים (בתקווה לא פחות) נצטרך לשדרג את יכולות המחשב שלנו, עם ההתפתחות בתוכנות שאנחנו עובדים איתן. במחשב נייח נוכל לשדרג רכיב בודד כדי לקבל ביצועים טובים יותר, אך אם יש לנו מחשב נייד, נטרך להחליפו ולקנות יחידה חדשה לגמרי.

אבל עם כל החסרונות, המחשב הנייד נותן לנו את היכולת לעבוד מכל מקום ולקחת את המשרד איתנו לאן שנרצה. עם משבר הקורונה למדנו כמה חשובה היכולת הזאת וגם ראינו כיצד העבודה מרחוק הולכת ותופסת נפח משמעותי בשוק העבודה.

אז אם כמוני, אתם רוצים לקחת את כל העבודה שלכם בתיק גב קטן, בואו ונסקור את דגמי המחשב הנייד המומלצים לעבודה ברוויט.
ההמלצות בפוסט מבוססות על הדרישות המופיעות באתר Autodesk לעבודה ברוויט 2020. כל מחשב קיבל דירוג בין 1-5 כוכבים, לפי הקטגוריות הבאות:


מאיץ גרפי (או כרטיס גרפי)

רכיב במחשב שיודע לקחת את המידע הגרפי בקוד ולהמיר אותו למה שאנחנו רואים על המסך. פעולת התרגום הזו חשובה לנו במיוחד כאשר אנחנו עובדים עם מודל תלת מימדי וזזים בתוכו. אם קרה שהסתובבת סביב המודל ולקח לתמונה שניה לעלות- מדובר באיטיות של המאיץ הגרפי. הגודל המינימלי הנדרש- 4GB.


RAM

ראשי תיבות שמשמעותן Random Access Memory או בעברית- זיכרון גישה אקראית. תפקידו לאפשר גישה מהירה לתהליכים שקורים בזמן העבודה שלנו על המחשב. ה-RAM מאיץ את העבודה של המחשב, כיוון שאין לו צורך לגשת לזיכרון הקבוע והאיטי יותר, אבל בניגוד לזיכרון קבוע, כל מה שנשמר ב-RAM נמחק עם כיבוי המחשב. הגודל המינימלי הנדרש- 16GB.


מעבד

נקרא גם יחידת העיבוד המרכזית של המחשב (CPU- Central Processing Unit).

היחידה הזו שולחת פקודות לביצוע משימות לכל רכיבי המחשב, על בסיס תוכנת ההפעלה (חלונות במקרה שלנו). זהו בעצם מרכז השליטה של המחשב ולכן הוא החלק החשוב והיקר ביותר במחשב. המעבדים המודרנים כוללים מספר ליבות עיבוד, וככל שיש יותר ליבות למעבד, כך הוא חזק ומהיר יותר.

הגודל המינימלי הנדרש- Intel i7.


כונן קשיח

רכיב לשמירת הנתונים במחשב, כאן נמצא כל הזיכרון לטווח ארוך של המחשב שלנו. כיום רובנו משתמשים בכונן מסוג SSD או Solid State Drive, המאפשרים גישה מהירה בהרבה לזיכרון המחשב, וכן צורכים פחות חשמל.

הגודל המינימלי הנדרש- 256GB.


גודל מסך/ משקל

בעבודה עם מחשב נייד, בו המסך הוא חלק אינטגרלי מהמערכת, נרצה תצוגה גדולה ונוחה. כזו שתאפשר לנו לעבוד לאורך זמן, ללא מאמץ מיותר על העיניים. עם זאת, ככל שנגדיל את המחשב בדרך כלל יעלה גם משקלו. לא כולנו לוקחים את המחשב איתנו על הגב באופן יומיומי, אך במחשב נייד ראוי שניקח את התכונה הזו בחשבון.

משום שתכונות אלו מאוד אינדיווידואליות להעדפות המשתמש, הן מופיעות רק כנקודות בונוס ולא נכללות בציון המוענק לדגם.


מומלץ לבצע השוואה בין מספר דגמים באתר, באמצעות סינון ע"י הפרמטרים המצויינים מעלה לדרישות מינימליות.

אז עכשיו כשהבנו לאילו חלקים חשוב לשים לב בבחירת המחשב, בואו ונראה את ששת הדגמים המומלצים:


Asus ProArt StudioBook Pro


עם מסך גדול, מקלדת מוארת ונתונים עוצמתיים במיוחד, אפשר להבין את מחירו הגבוה יחסית של הלפטופ הזה. הוא דק, קל ובעל מסך גדול של 17". הדגם הזה משווק כמתאים במיוחד לאנשי מקצוע יצירתיים שזקוקים ליכולות גרפיות גבוהות.

משטח העכבר של דגם זה משולב בלוח מספרים, כדי לפצות על חסרונם במקלדת. הביקורות מספרות כי קל מדי להפעיל וללחוץ בטעות על לוח המקשים.


מאיץ גרפי: 4GB

32GB :RAM

מעבד: 6 ליבות (i7)

כונן קשיח: 1T


מסך: 17"

משקל: 2.39 ק"ג


חיסרון עיקרי: מחיר גבוה (סביב 11,000 ש"ח)
Asus ROG Strix G


אם התרשמתם מהדגם הקודם אבל המחיר הוא חסם משמעותי, אולי תאהבו את הדגם הקטן והזול יותר, מאותה סדרה של אסוס.

הדגם הזה מבטיח רזולוציית מסך גבוהה ומערכת קירור חזקה כמו בדגם הקודם שראינו, אך במחיר נגיש יותר. יש לציין כי דגם זה אינו כולל מצלמה.

הוא מעט מגושם בעיצובו ושוקל יותר, אבל יכול להיות אופציה נהדרת למי שרוצה מחשב עוצמתי, בלי לשלם יותר מדי.

מאיץ גרפי: 6GB

16GB :RAM

מעבד: 6 ליבות (i7)

כונן קשיח: 1T


מסך: 15.6"

משקל: 2.395 ק"ג


חיסרון עיקרי: מאוורר רועש (מבוסס על ביקורות)
HP Pavillion


מחשב חתיך, דק וקל, שלא מוותר על הביצועים הנדרשים לנו לעבודה גרפית מאומצת.

אציין כי אני כותבת מילים אלו על דגם Pavilion בן 3 שנים ואני מרוצה ממנו מאוד, אך הדגם החדש בעל כונן קשיח קטן מזה שרכשתי בזמנו.

גם הביקורות האחרות ברחבי הרשת מהללות את הדגם הזה וקשה למצוא משהו שלילי לומר עליו.

מאיץ גרפי: 6GB

16GB :RAM

מעבד: 4 ליבות (i7)

כונן קשיח: 512GB

מסך: 15.6"

משקל: 1.85 ק"ג

חיסרון עיקרי: כונן קשיח קטן

Lenovo Legion


חברת לנובו מוכרת לכולנו ומשדרת אמינות. בדגם זה נמצא יחידת קירור כפולה, שמבטיחה לתת לנו ביצועים גבוהים, ומיועדת להריץ תוכנות עם דרישות גרפיות גבוהות. התיאורים מבטיחים שלמרות יחידת הקירור העוצמתית, נקבל מחשב שקט ונוח לעבודה. הדגם הזה אינו כולל מצלמה.


מאיץ גרפי: 4GB


16GB :RAM

מעבד: 6 ליבות (i7)

כונן קשיח: 1T

מסך: 15.6"

משקל: 2.3 ק"ג


חיסרון עיקרי: מחיר מעט גבוה


Dell XPS

מחשב מרשים ביותר, קטן וקל אך עם מסך רחב וכמעט ללא שוליים סביבו. עיצוב יפה, מפרט חזק וקל משקל כבר אמרנו? יש פה חידוש אמיתי שמשלב יכולות ללא פשרות עם ניידות.

מה הקץ'? זהו גם המחשב היקר ביותר ברשימה שלנו.

מאיץ גרפי: 4GB

16GB :RAM

מעבד: 6 ליבות (i7)

כונן קשיח: 1T

מסך: 15.6"

משקל: 1.8 ק"ג

חיסרון עיקרי: מחיר

מפרט דומה וזול יותר, אך בעיצוב מגושם וכבד יותר, ניתן למצוא בדגם Vostro מאותה סדרה של Dell, כאן.

MSI GL65


אם טרם שמעתם על חברת Micro-Star International הטאייוואנית- כדאי שתכירו. זוהי חברת אלקטרוניקה חדשה יחסית המתמחה בציוד מחשוב למשחקים. ולמה זה מעניין אותנו? כי רוויט, ותוכנות גרפיות אחרות, דורשות נתונים דומים לאלו של עולם המשחקים.

משום שמדובר בחברה חדשה יחסית, אין ביקורות רבות אודותיה, אך משתמשים מציינים כי רעש המאוורר בדגם זה חזק.

מאיץ גרפי: 6GB

16GB :RAM

מעבד: 6 ליבות (i7)

כונן קשיח: 512GB


מסך: 15.6"

משקל: 2.3 ק"ג

חיסרון עיקרי: SSD קטן יחסיתכל המחשבים המצויינים בפוסט ישרתו אתכם לעבודה ברוויט, עם כל הדרישות הגרפיות הכבדות שלה. לבחירה בן הדגמים אני מציעה להתבסס ראשית על המחיר שאתם מעוניינים להשקיע.

מומלץ להתבונן ולבצע השוואה עצמאית בין כל דגמי המחשבים הניידים המוצעים באתר, בהתאם לדרישות המינימליות המפורטות מעלה. יתכן והמחירים ישתנו בהתאם לאתר הקניות. תתחדשו!


מחשב חדש? אולי שווה להתקין בו טמפלט מקצועי. עכשיו עם סט חשמל ותאורה מלא! לחצו מטה לפרטים:


716 צפיות

REVIT הינה תוכנה של חברת AUTODESK. לאתר זה אין קשר לחברה או שלוחותיה.

© כל הזכויות שמורות למקצועני רוויט