תוספים חינמיים לרוויט ששווה להכיר

עודכן ב: מרץ 4

בעוד שרוויט עצמה מציעה לנו כלים רבים לייעול עבודתנו, תמיד יהיה הדבר הקטן והמרגיז שחסר לנו בתוכנה. למזלנו, ישנם תוספים רבים בשוק שניתן להכניס לתוכנה כדי לסגור לנו את הפינות הקטנות שיהפכו את העבודה ברוויט מטובה לנפלאה.

קיבצנו עבורכם רשימה של מספר תוספים חינמיים להורדה, פשוט לחצו על שם התוסף כדי להגיע למסך ההורדה. ישנם תוספים נוספים רבים שתוכלו להתרשם מהם בחנות האפליקציות של אוטודסק.


העיפו מבט גם בעמוד 'בחינם' באתר, כדי למצוא משפחות שימושיות להורדה מהירה לפרויקט!

PyRevit

עדכון ינואר 2020

התוסף הזה בהחלט לוקח את המקום הראשון בפוסט. מדובר בכלי חינמי בבסיסו, שמגיע עם מספר כלים מעולים, בפוסט הזה הבאתי רק 5 דוגמאות מתוך עשרות הכלים הזמינים.

קחו בחשבון שהתוסף הזה גם נותן לנו אפשרות לתכנת כלים נוספים באמצעות Python, כך שהאפשרויות לשימוש הן אינסופיות.

מה בתכלס אפשר לעשות עם הכלים שמגיעים עם ההתקנה? בואו ונראה:


1. יצירת פאטרן

עם התוסף הזה נוכל ליצור פאטרן בקלות, דרך שרטוט קווי Detail Lines. פרסמתי פוסט עם הדרכה ליצירת קובץ .pat עם פאטרנים משלנו, אבל חייבת להודות שהתוסף הזה מקל ומקצר את התהליך!
2. יצירת מקבץ גיליונות

במקום ליצור כל גיליון בנפרד, נוכל ליצור סט שלם של גיליונות בבת אחת, באמצעות כלי Batch Sheet Maker.


3. קביעת מהדורות בגיליון

המהדורה בגיליון ברוויט, מתעדכנת אוטומטית אם הוספנו ענן שינויים למבט, או אם אנחנו מגדירים מהדורה לגיליון עצמו. את התהליך הזה יש לבצע לכל מבט/ גיליון בנפרד, ואם יש לנו מספר רב של מסמכים בפרויקט, התהליך הזה יכול להיות מסורבל ומעיק. הכפתור Set Revisions On Sheet פותר לנו את הבעיה הזאת ומאפשר לנו להגדיר עדכון של מהדורה על סט מסמכים מלא.

4. העתקת גרפיקה מאובייקט לאובייקט

התוסף מציע לנו כלי Match המעתיק את ההגדרות הגרפיות מאובייקט לאובייקט. לא להתבלבל עם הכלי הקיים ברוויט של Match Type Properties- שמעתיק את הגדרות הטיפוס, אך לא את הדריסה הגרפית.


5. העתקת רשימות בין פרוייקטים

בעוד שנעדיף ליצור רשימות הישר בתוך הטמפלט שאנחנו עובדים איתו (כמו למשל בטמפלט המלא של מקצועני רוויט, המכיל רשימות חלונות, דלתות וגיליונות אוטומטיים), התוסף הזה מאפשר לנו להעתיק רשימות (Legends) בין פרויקטים. אם ביליתם זמן רב ביצירת רשימה חדשה שאינה שמורה בטמפלט, תוכלו להשתמש בכלי Copy Legend to Other Documents ולהשתמש בה מייד בפרויקט החדש.


כמו שאמרנו, אלו הם רק 5 כלים מתוך עשרות, מאוד ממליצה להוריד את התוסף ולהתקין אותו.

האם תרצו הדרכה מלאה לאפשרויות ולשימוש בכלים בתוסף הזה, מוזמנים להגיב בסוף הפוסט. אם יהיה ביקוש אשמח להכין סרטון הדרכה.


אם תרצו לתמוך בפרויקט הפיתוח של התוסף הזה, תוכלו לעשות זאת כאן.


COINS Auto-Section Box

כלי זה מחזק את קופסת החיתוך התלת מימדית שכבר קיימת ברוויט. בגרסאות 2016 והלאה הכלי מתקרב לזה של התוסף, אך משתמשים רבים עדיין מעדיפים אותו על פני הכפתור המקורי של הרוויט.

הכלי מאפשר יצירה אוטומטית של מבטי תלת מימד חתוכים, לאיזור הספציפי אותו אנו רוצים לחקור. מכל מבט דו- מימדי, נבחר את האיזור שמעניין אותנו ע"י סימון בחלון בחירה וכמו קסם- נוצר לנו מבט איזומטרי חתוך.

תוכלו ללמוד עוד על אפשרויות התוסף בסרטון הזה.

Palladio X BIM WindowsLayout

כמה חלונות פתוחים לכם ברוויט ברגע נתון? ניהול כל החלונות האלו די מסורבל, אך עם הכלי הפשוט והאפקטיבי הזה תעשו זאת בקלות.

הכלים הקיימים ברוויט לניהול החלונות הפתוחים מאפשר סידור באריחים או אחד מעל השני בסדרה, תוסף זה מאפשר לסדר את החלונות לפי חשיבותם, ב-80% לחלון הפעיל ו-20% לכל היתר. ניתן כמובן לשחק עם עוד הגדרות ולהתאים אותן להעדפותיכם האישיות.

Import/Export Excel

כלי ייבוא/ ייצוא אקסל מאפשר סנכרון נתונים בין רוויט לאקסל. באמצעות כלי זה ניתן למנות ניהול נתונים לחברי צוות שאינם בהכרח עובדים ישירות על המודל עצמו (למשל כמאים). ניתן לייצא רשימות וכמויות, לשנות בתוך האקסל ולייבא בחזרה הגדרות לתוך הפרויקט ברוויט.

Isolate Warnings


כלי המאפשר יצירת מבט תלת מימדי המבודד את האלמנטים תחת אזהרה במודל. אפשרות זו מקלה עלינו בעיבוד הבעיות בפרויקט מבלי שנצטרך לחפש את מיקום הבעיה. עם זאת, על מנת לייצר את המבט החדש, עלינו לייצא את חלון האזהרה כקובץ html ואז להפנות את התוסף אליו. תהליך מעט מסורבל, אך למי שעובד במודל מורכב ומתקשה באיתור הקונפליקטים במודל, התוסף יכול להיות לעזר.

1430 צפיות

REVIT הינה תוכנה של חברת AUTODESK. לאתר זה אין קשר לחברה או שלוחותיה.

© כל הזכויות שמורות למקצועני רוויט