הצעד הראשון ללימוד רוויט

שקלת להתחיל בלימוד רוויט? ברכותי! כל מי שעשה את המעבר יגיד לך- שלא ברור איך לא עשינו את זה קודם!

אז רגע לפני שמתחילים בלימוד, בואו ונעבור על מספר דברים שחשוב שיהיו לנו כדי להצליח.

בפוסט הזה נעשה לך סדר:

  • מהן הדרישות למחשב לעבודה ברוויט?
  • האם צריך רישיון לתוכנת רוויט כדי להתחיל ללמוד?
  • איך ואיפה כדאי ללמוד רוויט?
  • האם צריך קובץ טמפלט כדי להתחיל בלימוד?
  • כמה זמן צריך להקדיש לטובת הלימוד, התרגול וההטמעה?

אז קדימה, בואו נתחיל ונענה על כל השאלות, אחת אחת.

מהן הדרישות למחשב לעבודה ברוויט?

אם יש לך מחשב קיים, אבל לא ברור אם נוכל לעבוד עליו גם ברוויט, שווה להתייעץ עם איש מחשבים. אבל ברמה הבסיסית אפשר להגיד- רוויט היא תוכנה גרפית כבדה. לכן חובה שיהיה לנו כרטיס גרפי איכותי של לפחות 2G. כמו כן צריך לוודא שיש לנו מספיק זיכרון שיוכל להתמודד עם הקבצים הגדולים שנעבוד איתם. 

ככלל אצבע הייתי אומרת- אם אתם עובדים עם קבצי גיליונות גדולים בפוטושופ, או יוצרים הדמיות בתוכנות אחרות כמו סקצ’פ עם תוסף רינדור- כנראה שהמחשב שלכם יהיה בסדר גם עם רוויט. 

אם המחשב נתקע כשאתם רק מזיזים את מרחב העבודה באוטוקאד, כנראה שנצטרך לשקול השקעה בחומרה של המחשב.

במחשב שולחני- נוכל לשדרג רכיבים בודדים מבלי שנצטרך לקנות מחשב חדש. אבל אם מדובר בלפטופ, יכול מאוד להיות שאכן נצטרך לקנות דגם חדש יותר שיוכל לעמוד בעומס.

פוסט מעמיק יותר על המפרט הטכני של המחשב ניתן למצוא בפוסט הזה.

האם צריך רישיון לתוכנת רוויט כדי להתחיל ללמוד?

כן. חובה לוודא שיש לך גישה לתוכנה כדי שתוכל לתרגל תוך כדי הלימוד. גם הקורס הטוב ביותר בעולם לא יעזור לך ללא תרגול עצמאי ויישום של החומר הנלמד. 

אז איך משיגים רישיון? 

לפני שמתחייבים לרכישת התוכנה, אפשר תמיד להוריד את הגרסה המלאה להתנסות ללא עלות למשך 30 ימים. לסטודנטים מגיעה שנה חינם, שניתן לחדש כל עוד כרטיס הסטודנט בתוקף. שווה לציין כי הגרסה הזו שווה לחלוטין לגרסה המלאה שרוכשים. זאת בניגוד לגרסת האוטוקאד הסטודנטיאלית בה מופיע כיתוב שמדובר בגרסה הסטודנטטיאלית על גבי גיליונות שנוציא.

הסבר מלא על ההתקנה חינם וההתקנה לסטודנטים אפשר למצוא בפוסט הזה.

אם מיציתם את תקופת הניסיון והגיע הזמן לרכוש רישיון חוקי, תוכלו לבחור בין הגרסה הקלה (Revit LT) לבין הגרסה המלאה, עם הבדל משמעותי במחיר. בבדיקה האחרונה שביצעתי מדובר בכ-2500$ לשנה עבור הגרסה המלאה, ורק כ- 540$ לגרסה הקלה ברכישה ישירה דרך אתר אוטודסק למזה”ת.

אמנם, ישנם הבדלים ביכולות בין שתי הגרסאות, אבל למי שעוסק בפרויקטים פשוטים יחסית של בתים פרטיים ומבני ציבור בינוניים- הגרסה הקלה בהחלט מספיקה. להשוואה מפורטת בין שתי הגרסאות בקרו בפוסט הזה.

איך ואיפה כדאי ללמוד?

טוב, אז ברור שאני משוחדת ואמליץ קודם כל על מגון הקורסים שלנו במקצועני רוויט. הם מבוססים על שנים של ניסיון בהוראת והטמעת התוכנה, אז שווה להתחיל ולבדוק שם.

אבל בואו ניכנס קצת יותר לעומק ונבין אם באמת מתאים לכם ללמוד איתנו, או שאולי ישנה אפשרות אחרת שתעזור לכם.

לימוד רוויט פרונטלי

ראשית כדאי שנחליט האם ללמוד בקורס אונליין או בקורס פיזי.

יש אנשים שאוהבים לצאת מהמשרד, אוהבים את ההיבט החברתי של הלימוד בקבוצה ומעדיפים זאת על פני לימוד מהבית. עם זאת יש לקחת בחשבון כי זמן הנסיעה לבית הספר, חיפוש חניה והגעה לכיתה יאריכו משמעותית את הזמן המוקדש ללימוד. בנוסף, כיתה שכוללת מספר תלמידים תמיד תשלב רמות שונות ולכן קצב הלימוד אולי יהיה מהיר או איטי מדי עבורך.

לימוד רוויט אונליין

ללמוד רוויט אונליין בוודאות מנצל את הזמן שלנו טוב יותר וחוסך לנו נסיעו ופקקים. אבל גם בלימוד אונליין יש להבדיל בין לימוד “חי” של קבוצה לבין לימוד דרך קורס מוקלט, בו יש גישה לכל התוכן בכל זמן שנוח לך.

הלימוד החי מאפשר את האווירה הקבוצתית ויוצר איזושהי מחוייבות לעמוד בקצב הלימוד והתרגול. לעומת זאת, בקורס מוקלט, יש לך שליטה על הקצב וההתקדמות בחומר.

אפשר לדלג לכל נושא במעניין אותך ותמיד לחזור ולהיעזר בשיעורים שכבר צפית בהם אם יש צורך תוך כדי עבודה.

ויתרון משמעותי גדול הוא שקורס מוקלט לעולם יהיה זול משמעותית מקורסים אחרים.

הלימוד בצורה זו בהחלט לא מתאים לכולם וחשוב לוודא שנוח לך איתו. לכן אנחנו ממליצים בחום להתחיל עם היחידה הראשונה בקורס ללא עלות כדי להתרשם במקצב הלימוד והתרגול. זהו הצעד הראשון המשמעותי ביותר לפני תחילת הלימוד לכן וודאו שאתם נרשמים כאן.

האם צריך קובץ טמפלט כדי להתחיל בלימוד?

לא חובה, אבל זה עוזר. 

קובץ הטמפלט ברוויט כולל הגדרות שמארגנות את המבטים בפרויקט שלנו, הגדרות גרפיות, סגנונות טקסטים וקווים, רשימות ועוד. כדי להתחיל וללמוד ולתרגל את התוכנה, אפשר בהחלט להתחיל עם הטמפלט ברירת המחדל שמגיע עם התקנת התוכנה במחשב. כשנרשמים ללימוד עם מוסדות שונים, יתכן ותקבלו קובץ טמפלט לתחילת התרגול. עם הקורס המלא שלנו למשל מקבלים במתנה קובץ טמפלט בסיסי, נקי ומסודר. ועליו מתחילים לבנות את ההגדרות הנדרשות, שיעור אחר שיעור.

עם רכישת חבילת רוויט מלאה מקבלים טמפלט מלא, הכולל הגדרות מתקדמות שחוסכות זמן עבודה רב ומאפשר להתחיל פרויקט ביעילות. את המפרט של הטמפלט המלא שלנו אפשר לראות כאן.

עם זאת חשוב להדגיש כי אין חובה לרכוש את הטמפלט כדי להתחיל וללמוד רוויט.

כמה זמן צריך להקדיש לטובת הלימוד, התרגול וההטמעה?

זמן הלימוד יכול להשתנות מאוד בין אדם לאדם. נתקלתי באנשים שיכלו להקדיש מספר שעות בכל יום ללימוד ועשו את המעבר לרוויט בתוך חודש. לעומתם יש אנשים שלוקחים עד חצי שנה ולומדים במינון נמוך.

מי שיפנה כ-4 שעות בשבוע ללימוד ותרגול התוכנה יוכל להשלים את הלימוד והתרגול (עד להכנת גרמושקה מלאה להגשה, או פרויקט מקביל בעיצוב פנים), בתוך שלושה חודשים.

אפשר בהחלט להתחיל ולעבוד על פרויקט תוך כדי הלימוד, ולהתקדם איתו משיעור לשיעור. משלב הבניה, ליצירת מבטים וגרפיקה, הגפסה, עבודה עם יועצים, רשימות וכו’. במקרה כזה יש לקחת בחשבון כי פיתוח הפרויקט יארך יותר זמן מהרגיל בשלב הפיתוח הראשוני. אך רוב הסיכויים כי זמן זה יתקזז בהמשך העבודה היות וברוויט אנו עובדים על כל המבטים במקביל.

לסיכום, מה לעשות עכשיו?

אחרי שווידאנו כי יש לנו את תוכנת רוויט מותקנת על המחשב, הצעד הראשון ללימוד הוא לבחור בקורס המתאים לך.

מזמינה אותך להתחיל בצפייה ביחידת ההכרות שלנו. שם ניתן להתרשם מיכולות התוכנה, להבין מה זה בכלל BIM, ללמוד להכיר את הסרגלים והכפתורים ואף להתחיל בתרגול כלי השרטוט והעריכה של הרוויט.

להרשמה ללא עלות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top

התחברות לאתר

עוד לא נרשמת לאתר? קודם כל יש לבחור את הקורס שלך כאן.

כבר נרשמת? יש להכניס שם משתמש וסיסמה:

מצטרפים?

קבלו את הטיפים המעולים שלנו אחת לשבוע ישירות למייל!

הרשמו עכשיו:

אם לא ראית את המייל שלנו, יש לבדוק ב’קידומי מכירות’ או ‘ספאם’.

תודה על ההרשמה! קוד הקופון הוא:

GREETINGS10

השתמשו בו בעמוד הקופה כדי לקבל 10% ההנחה

על כל החבילות והקורסים המלאים באתר

בואו נדבר

השאירו לנו פרטים מלאים ובמה נוכל לעזור.

נחזור אליכם בהקדם!