יצירת מבט תלת מימד מפוצץ

עודכן ב: לפני 3 ימיםיצירת מבט תלת מימדי "מפוצץ" או "מפורק" נעשה בקלות דרך הרוויט, ומתקבל מבט מרשים שניתן לשלוח ללקוח או להכניס למצגת במשרד.אז בואו נעבור יחד על שלבי הפעולה, ישנו גם סרטון ללא קול בסוף הדף שניתן להיעזר בו:


1. פותחים את הקובץ שנרצה לעבוד עליו ועוברים למבט תלת מימד ברירת המחדל, דרך הכפתור ב-Quick access Toolbar או דרך דפדפן הפרויקט.

הפקודה לפירוק המודל יכולה להיעשות רק דרך מבט ברירות המחדל של הרוויט המופיע כך: {3D}.2. עוברים למבט צד באמצעות הקוביה התלת מימדית

הנמצאת מצד ימין של המסך.


אם הקוביה לא מופיע במבט שלכם, תוכלו להחזיר אותה למבט דרך לשונית View וכפתור User Interface הנמצא בצדו הימני ביותר של הריבון. יש לסמן V בתיבה ViewCube.3. בוחרים את הקומה/ הקומות שנרצה להזיז כלפי מעלה.

אם לא הצלחת לבחור את האלמנטים הרצויים שווה לבדוק אם מדובר באלמנטים נעוצים. להדרכה להגדרת העדפות לבחירת אלמנטים נעוצים לחצו כאן. שימו לב, לא ניתן לבחור אלמנטים מתוך לינק.


4. לוחצים על כפתור Displace elements הנמצא בלשונית Modify, תחת תיבת View (כמופיע בתמונה)
5. בסרגל ה-Properties מגדירים את הגובה הרצוי בציר ה-Z.

בדוגמה ביצעתי הזזה של 500 ס"מ, אך הגובה תלוי מאוד בזווית המבט ובגובה האלמנטים שתרצו להזיז.


6. חוזרים על שלבים 2-4 לכל קומה/ אלמנט בנפרד.

תוכלו ליצור הזזה נפרדת של הרצפות, התקרות, הריהוט, המדרגות... למעשה כל אלמנט במודל.

כדאי להקדיש מחשבה ל-מה אתם רוצים לבטא במבט הזה, כדי להגיע לתוצאה ברורה וקריאה.


כדי לקבוע את זווית ההסתכלות על המודל במבט התלת מימדי, תוכלו לזוז ידנית או להשתמש באוריינטציה אוטומטית של המבט כפי שמוסבר בהדרכה הזאת.7. להוספת קווי חיבור- נבחר את אחד האלמנטים שביצענו בו הזזה, ולחיצה על כפתור Path המופיע בריבון.

.

נקליק על כל פינה ממנה נרצה שיצא קו מחבר.

הזהרו שלא להעמיס על השרטוט יותר מדי. הפקודה הזו מאפשרת לנו לבחור כל פינה במודל כמעט, אבל אין צורך לנצל את היכולת הזאת. המלצתי היא לסמן רק את הפינות של קו המתאר החיצוני של הבניין ולא להכנס לדקויות של רומים של מדרגות או אדני החלונות.
9. הוספת טקסט לבחירתכם.

אני ממליצה להשתמש בטקסט עם לידר. בלחיצה על כפתור הטקסט (או קיצור TX) יופיעו בריבון אפשרויות לבחירת סגנון הלידר- ישר, עם כתף או קשתי. אם בחרתם באחת מהאפשרויות האלו, הקליק הראשון יהיה ראש הלידר והקליק השני מיקום תיבת הטקסט. לשליטה על סגנון ראש הלידר, הכנסו לעריכת הטיפוס של הטקסט שבו השתמשתם.

10. שמירה/ ייצוא המבט


אם רציתם ללמוד עוד על שימוש בגרפיקה ברוויט, אולי יעניין אותך לקרוא על שימוש בפילטרים ברוויט.

להדרכה המלאה בוידאו:


הידעת? הטמפלט של מקצועני רוויט כולל עשרות תבניות גרפיות מוכנות לשימוש!


REVIT הינה תוכנה של חברת AUTODESK. לאתר זה אין קשר לחברה או שלוחותיה.

© כל הזכויות שמורות למקצועני רוויט