תרגום CTB בקובץ CAD לייבוא לרוויט

עודכן ב: אפר 27תוסף חינמי של אוטודסק מאפשר ליצור תרגום גרפי של קובץ CAD לפני ייבוא לרוויט. איך זה עוזר לנו? מה זה CTB? איך משתמשים בתוסף? כל זאת בפוסט:
קבצי ה-CAD שאנחנו עובדים איתם, לרוב נראים כמו בליל צבעוני של קווים ומשטחים. בהדפסה, לעומת זאת, התוצר המתקבל הוא לרוב בגווני שחור ואפור, עם עוביי קווים משתנים לפי רמת הפירוט וקנה המידה.

בין אם מדובר בצבע או בעובי הקו, ישנו תהליך תרגום שאנו מבצעים לפני ההדפסה, באמצעות הגדרות CTB.

תפקיד קובץ ה-CTB הוא להחליף את הנתונים הגרפיים המוצגים במודל, לאלו שנראה בתוצר המודפס הסופי.היתרון הגדול ברוויט הוא שמה שרואים על המסך- הוא מה שנראה בהדפסה. אין צורך בכל תרגום. עוביי הקווים וצפיפות הפאטרנים משתנים בצורה אוטומטית בהתאם לקנה המידה שאנו עובדים איתו.

אבל מה קורה כאשר אנחנו רוצים לייבא קובץ CAD לתוך הרוויט? המודל שאנחנו מכניסים נשאר עם אותן הגדרות גרפיות שהיו לו בתוך קובץ האוטוקאד המקורי. נכון, במהלך הייבוא ניתן להגדיר שהקובץ המיובא יכנס בשחור-לבן, אבל כל המשמעות שעמדה מאחורי החלוקה לצבעים האלו- אבדה. אז מה הפתרון?

אוטודסק מציעה לנו תוסף חינמי לרוויט, שמשתמש בקובץ CTB לתרגום ה-CAD לפני הייבוא לרוויט. התרגום יכניס את הקובץ המיובא באותה גרפיקה שהיינו רואים אותו בהדפסה מאוטוקאד עצמה.

נעבור על השלבים להורדה, התקנה ושימוש בתוסף:


1. נתחיל בהורדת התוסף מאתר אוטודסק בלינק הזה. שימו לב- התוסף עובד לגרסאות 2018 ומטה בלבד!

שימו לב- יש להתחבר עם פרופיל אוטודסק לאתר. אם אין לכם חשבון באתר אוטודסק, ניתן לפתוח כזה בחינם באתר ולהירשם עם כל כתובת אימייל שברשותכם.

לאחר ההורדה נפתח את קובץ ההתקנה ונבחר ב-Install Now.


2. בלשונית Add- Ins נראה את הכפתור Import CAD using CTB. זה למעשה התוסף החדש שהותקן בתוך התוכנה. נלחץ על הכפתור כדי לייבא את קובץ הקאד הרצוי.
3. בחלון שנפתח נגדיר:

  • את מיקום קובץ ה-CTB שנרצה להתמש בו*

  • את היחידות של הקובץ המיובא

  • את המיקום אליו נרצה להכניס את הקובץ


*ניתן להוריד קבצי CTB מוכנים אונליין, למשל באתר הזה.


4. נלחץ על Transform and Import להכנסת הקובץ.


מדהים! קובץ ה-CAD נכנס עם כל ההגדרות הגרפיות שביקשנו.מקווה שנהנת מהטיפ! לעזרה פרטית, אפשר לקבוע שיחת הכרות ללא עלות ממש כאן.173 צפיות

REVIT הינה תוכנה של חברת AUTODESK. לאתר זה אין קשר לחברה או שלוחותיה.

© כל הזכויות שמורות למקצועני רוויט