מה ההבדל בין רוויט לייט לגרסה המלאה?

התבקשתי לעזור לא פעם בבחירה בין הגרסה המלאה של רוויט לבין רוויט לייט ( LT או Light). הגרסה הקלה נמכרת במחיר מוזל משמעותית. אז האם שווה להשקיע ברישיון של הגרסה המלאה או שניתן להסתפק בגרסת הלייט? והכי חשוב- מה ההבדל בפועל ביכולות בין שתי הגרסאות?

בקצרה- לא הרבה. מרבית ההבדלים נעוצים בתכונות המתקדמות יותר כמו ניתוחים, דו”חות, לינקים ועבודה שיתופית. מי שמשתמש ברוויט כעצמאי העובד על פרויקטים קטנים, כנראה לא ירגיש את ההבדל יותר מדי. 

בואו ונסקור את ההבדלים העיקריים בין הגרסאות, ואיך הם משפיעים על העבודה היומיומית:

מה ההבדל בין רוויט לייט לגירסה המלאה

עבודה משותפת

ההתקנה של גרסת רוויט לייט מתאפשרת על עמדה בודדת בלבד, ללא התקנת רשת. כלומר, אם אתם עובדים במשרד ורוצים להיות מסוגלים לעבוד יחדיו על הרוויט- הגרסה הקלה לא תספיק לכם.

גם יכולות שיתוף הפעולה על המודל, העברת הערות ובדיקת התנגשויות בין מודלים לא קיימת בגרסה הזאת. אך מי שעובד לבדו וללא עבודה עם יועצים ברוויט, זה לא ממש חיסרון.

קונסטרוקציה ומערכות

ברוויט לייט, עדיין נוכל לעבוד עם הרכיבים הקונסטרוקטיביים הבסיסיים שלעמודים, קורות, קירות תמך ורצפות קונסטרוקטיביות. מעבר לזה- ניאלץ לרכוש את הגרסה המלאה.

בבניה בקנה מידה קטן לא תרגישו בחוסר, אך ברגע ותרצו למדל מסבכים או לפרט חלקים ו-Assembly תתיקלו בבעיה.

תוספים

אם התרגלת לעבוד עם תוספים לרוויט- עבור ייצור רשימות, ייצוא לקאד ואפילו עם דינמו, תתאכזבו לגלות כי רוויט לייט לא מציעה כלל אפשרות לעבודה עם תוספים. זהו אחד ההבדלים המשמעותיים ביותר בין הגרסאות.

קבצים מיובאים ולינקים

אם חגגנו את היכולת לייבא קובץ PDF בגרסאות האחרונות של התוכנה, רויוט לייט לוקחת אותנו צעד אחורה ולא מאפשרת את השדרוג הזה.

בנוסף, לא ניתן לנהל גרפית לינקים של קבצי רוויט אחרים שהכנסנו לתוכנה. את השליטה הגרפית נצטרך לבצע מהקובץ המקורי ולפני הייבוא.

קבצים מיובאים ולינקים

אם התרגלת להשתמש בכלי ה-Model in Place ליצירת רכיבים המותאמים לאתר… חדשות רעות. האפשרות הזאתלא קיימת בגרסה הקלה. נצטרך לערוך ולשתול משפחות כקבצי rfa. חיצוניים.

לסיכום- רוויט לייט

אני ממליצה למי שעובד על עמדה בודדת ובקנה מידה קטן (בניה פרטית או ציבורית) להסתפק בגרסת הלייט המוזלת, הרי תמיד אפשר לשדרג!

מובאת לפניכם טבלה המסכמת את ההבדלים המהותיים בין הגרסאות, כדי שתוכלו לשפוט בעצמכם,

ונשמח לשמוע מה חשבתם- בתגובות לפוסט!

מה ההבדל בין רוויט לייט לגרסה המלאה?

את הפירוט המלא ניתן לראות באתר אוטודסק כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

גלילה למעלה

התחברות לאתר

עוד לא נרשמת לאתר? קודם כל יש לבחור את הקורס שלך כאן.

כבר נרשמת? יש להכניס שם משתמש וסיסמה:

מצטרפים?

קבלו את הטיפים המעולים שלנו אחת לשבוע ישירות למייל!

הרשמו עכשיו:

אם לא ראית את המייל שלנו, יש לבדוק ב’קידומי מכירות’ או ‘ספאם’.

תודה על ההרשמה! קוד הקופון הוא:

WELCOME

השתמשו בו בעמוד הקופה כדי לקבל 10% ההנחה

על הקורסים המלאים באתר

בואו נדבר

השאירו לנו פרטים מלאים ובמה נוכל לעזור.

נחזור אליכם בהקדם!